Radio Sydväst


 راديو سيد-وست روی اينترنت (وب-راديو)

 به راديو سيد-وست از طريق اينترنت گوش کنيد!

حالا ديگر ميتوانيد مستقيماً با کاميپوترتان از طريق اتصال به اينترنت سريع، صدای ما را بشنويد! با کليک کردن روی يکی از لينکهای زير وب-راديو را راه بياندازيد - اينکه کدام لينک بهتر کار ميکند بستگی به اين دارد که چه کامپيوتر و چه برنامه‌ای برای پخش صدا بکار ميبريد.

ASX مناسب براى مديا پلير ويندوز    Windows Media Player

PLS مناسب براى وين‌امپ Winamp / کوئيک‌تايم QuickTime / آی‌تيونز iTunes / ريل‌پلير RealPlayer

M3U مناسب براى مديا پلير ويندوز Windows Media Player / وين‌امپ Winamp / ريل‌پلير RealPlayer

اگر پس از کليک کردن به يکى از اين لينکها، کامپيوتر بجاى پخش صداى راديو، از شما کسب تکليف ميکند، به راهنمايى زير همين صفحه رجوع کنيد.


اگر برنامه ریل‌پلیر قدیمی را به کار میبرید - که ما آن را قویاً برای شنیدن صداهای این سایت توصیه میکنیم - کار بسیار ساده است:
برنامه ریل‌پلیر را برانید، در محل آدرس، یعنی در فیلد location، آدرس زیر را کپی کنید و بچسبانید و کلید اینتر را فشار بدهید. کمی صبر کنید تا صدای رادیو پخش شود. بعد به Favorites در منوی بالای پنجره بروید و در منویی که باز میشود به Add to Favorites کلیک کنید تا از این به بعد هر وقت خواستید به رادیو بطور زنده گوش کنید، در لیست favoitها با یک کلیک به Radio Sydväst صدای ما را بشنوید.


زمان پخش هفتگی برنامه‌های صداى زنان از راديو سيد-وست

  روز هفته طول برنامه ساعت شروع
برنامه زنده يکشنبه‌ها ٢ ساعت 12:00
تکرار برنامه يکشنبه سه‌شنبه‌ها ٢ ساعت 22:00

ساعات شروع برنامه در جدول بالا به وقت استکهلم (وقت اروپای مرکزی CET) است،
اختلاف ساعت خودتان با استکهلم را از اختلاف وقت همين الآن يا لينک زير پيدا کنيد:

استکهلم Stockholm
تهران Tehran
کابل Kabul
سيدنی Sydney
لوس‌آنجلس Los Angeles
تورنتو Toronto
لندن London
TimeAndDate.com


راهنمايى براى شناساندن فورمت فايل صدا به کامپيوتر

وقتى به لينکى کليک ميکنيد در واقع از يک وب-سرور web-server (برنامه‌اى در کامپيوتر سايتى که در آن هستيد) درخواست ميکنيد که فايلى را که به آن لينک "قلاب" شده است برايتان ارسال کند. پسوند نام اين فايل به کامپيوتر شما ميگويد که آن را بايد با کمک چه برنامه‌اى در کامپيوتر شما باز کند و نشانتان بدهد. مثلاً اگر پسوند فايل دريافتى html باشد کاميپوتر آن را به برنامه "اينترنت اکسپلورر" ميسپارد. اگر پسوند فايل doc باشد، کاميپوترتان ميداند که آن را بايد با برنامه word باز کند و بطور اتوماتيک آن برنامه را راه مياندازد و فايل را به آن ميسپارد. اين بشرطى است که کامپيوترتان از پيش رابطه اين پسوندها و آن برنامه‌ها را بداند. اگر کامپيوتر چنين اطلاعاتى از قبل نداشته باشد از شما ميپرسد که با فايل دريافتى چه بايد بکند...

فرض کنيد براى اولين بار به لينک PLS کليک کرده‌ايد تا صداى ما را بشنويد و چون اولين بار است کامپيوترتان نميداند با فايلهاى PLS چه بايد بکند. در اين صورت اين صفحه را نشان ميدهد تا شما تکليفش را روشن کنيد:

در اين ديالوگ-باکس ميبينيد که اسم فايل webradio.pls است با پسوند pls و از سايت راديو سيدوست آمده است. اما کامپيوتر نوع فايل را نتوانسته است تشخيص بدهد. روى کليد open کليک کنيد و بخواهيد که فايل باز شود. صبر کنيد تا پس از مدتى جستجو کامپيوتر بپرسد که با چه برنامه‌اى بايد آن را باز کرد. ليستى از برنامه‌هايى که در کامپيوترتان داريد در مقابلتان قرار ميگيرد:

در اين ليست پايين برويد تا آن "برنامه پخش صدا" که مورد نظرتان است را پيدا کنيد. صداى زنان از ابتدا با RealPlayer کار کرده است و در اين مورد هم ميتوانيد با يک کليک همان را در ليست مشخص کنيد و قبل از اينکه کليد OK را فشار دهيد آن مربع سفيد زير ليست را علامت بزنيد تا هميشه اين نوع فايل به برنامه مورد نظر شما سپرده شود. و بعد با OK ديالوگ را تمام کنيد. پس از اين کار برنامه منتخبتان به راه ميافتد و فايل - يا درست‌تر است بگوييم "استريم" دريافتى را برايتان پخش ميکند. در گوشه‌ پايين پنجره اين برنامه ميبينيد که برنامه "زنده" live پخش ميشود:

اگر صدا درست پخش ميشود اما شما از آنچه ميشنويد سر در نميآوريد، احتمالاً در وقتى داريد به راديو سيد-وست گوش ميدهيد که انجمنهاى غير فارسى زبان در حال پخش برنامه‌شان هستند - ساعت پخش صداى زنان يکشنبه‌ها ١٢ تا ١٤ است. از جدول بالا استفاده کنيد تا بدانيد ١٢ تا ١٤ در استکهلم به وقت شما چه ساعتى ميشود.